• https://www.facebook.com/SuTesisatcisi
                    BERKE YAPI TESİSAT      

İSTANBULUN TÜM SEMTLERİNE         
7/24 ACİL ÖZEL SERVİS 30 YILI AŞKIN TECRÜBEMİZ İLE HİZMETİNİZDEYİZ... 
     HİDROFOR SERVİSİ       
                                                                                       0 533 202 90 55 - 0 537 497 87 35

Zekeriyaköy Hidrofor Servisi


        
Hidrofor Servisi 0 533 202 90 55


Günümüzde inşaa edilen binaların birçoğu yüksek tip binalardır.Bu tip 8 kat üzeri apartmanlarda Hidrofor Montajı yapmak zaruri hale gelmiştir.

Hidrofor Tesisatı kurulumu çok titizlikle yapılması gereken bir projedir.Hidrofor Servisi olarak Su Motoru seçimleri binalarda kat yüksekliği daire adedine göre seçilmelidir.

Binaların bodrum katında kurulan Su Deposu Hidrofor yardımıyla en üst katlara kadar basınçlı su verebilmektedir.Genleşme Tankı seçimi ciddi bir detaydır. 24 lt Genleşme Tankı,50lt Genleşme Tankı,100lt Genleşme Tankı,300 lt Genleşme Tankı,500lt Genleşme Tankı,1000 lt Genleşme Tankı,2000 lt ve 4000 lt Genleşme Tankı  na kadar büyümektedir.

Genleşme Tankı nı Su Motoru nun kapasitesine göre seçmek gerekir. Santrifuj Motor lar dikey tip ve yatay tip olarak değişmektedir. Hidrofor üzerindeki Basınç Şalteri ni düzgün ayarlamak Su Motoru nun devreye girip çıkması konusunda önemli detaydır. 

Hidrofor Servisi olarak tüm detayları yerine getirmek gerekir. Bazı Hidrofor larda Genleşme Tankı Membranı patlaması sonucu Su Pompası veya Su Motoru gereksiz şekilde sık devreye girip çıkması gibi durumlar gözlenebilir.Bu gibi Genleşme Tankı Membranı yırtılması durumunda Genleşme Tankı nın içindeki suyun boşaltılarak alt flanş tan Membran Değişimi yapıp kompresör yardımıyla havasının gerekli atü ye getirilip Basınç Şalteri ayarlanıp Standart Pompa haline getirilmelidir. Basınç Şalteri arızalı ise değiştirilmelidir.

Su Deposu ile Hidrofor arasındaki Tesisat çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Su Deposu çıkış hattı ile Su Motoru Hidrofor emiş hattı aynı çap Su Borusu ile çekilmelidir. Hidrofor emiş hattı kesinlikle daraltılmaz. Su Deposu ile Hidrofor emiş bağlantısına Jekvalf,Vana,Konik Rekor kullanılmalıdır. Su Pompasının Su Deposundan çektiği Basınç kesinlikle geri kaçmamalıdır.

Şehir şebeke suyu geliş hattındada Vana,Jekvalf olmalıdır.Olmazsa Hidrofor un bastığı su Şebeke Hattından geri gidecektir.Bu durumda Su Deposu nun boşalmasına neden olur. Su Depo larının içine kesinlikle Elektrikli Su Seviye Şamandrası bağlanmalıdır. Su Deposu yarıdan aşağı seviyelerde olduğu zaman Su Motoru ve Hidrofor un enerjisini Kesip Hidrofor ve Su Motoru nun boş yere çalışmasını engelleyecektir.

Drenaj Pompası ve Atık Su Motoru binaların,sanayi tipi yapıların altında toplanan suları atmaya yarar.
Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret90844